• Okręg I - Pozycja 3

    Kandydat do rady
    Miasta Suwałki

    Wojciech Pająk

    Okręg I

    Pozycja 3

80px facebook logo square

Geograf, publicysta, specjalista ds. marketingu internetowego. Mąż i tata trójki dzieci. Prowadzi własną firmę. Działacz wielu stowarzyszeń i wspólnot. Absolwent Szkoły Liderów. Jako radny koordynował Rok Czarnej Hańczy (2016). W wolnym czasie pisze i śpiewa w chórze.

Podsumowanie kadencji 2014-2018

Jako nowy radny badałem ścieżki w realizacji swojego programu: składałem interpelacje nt. środowiska i zieleni, edukacji przedszkolnej, transportu publicznego.

Jako jedyny radny w tej kadencji złożyłem razem z naszym klubem inicjatywę uchwałodawczą (jedno z narzędzi działania radnych). Tak zaczął się Rok Czarnej Hańczy w Suwałkach (2016), który też koordynowałem. Wzajemne poznanie się sympatyków rzeki, środowiska społecznego, które wtedy współorganizowało kilkadziesiąt wydarzeń na Suwalszczyźnie, to jedna z większych korzyści tej inicjatywy. Inne to tytuł Rzeki Roku przyznany Czarnej Hańczy oraz wygrana Suwałk w konkursie dla samorządów “Zaadoptuj rzekę” - oba organizowane przez Fundację Gaja.

Promocja Suwałk

Staram się pokazywać to, co w Suwałkach udaje się zrobić, zwłaszcza oddolnie. Czy to w ambasadzie USA, czy w miastach Europy (projekt EduCitizens).

 

Więcej o mnie: http://wojciechpajak.org/category/omnie/

O inspiracjach i o tym, co najbardziej lubię w Suwałkach opowiadałem w ambasadzie USA parę lat po wizycie studyjnej w tym kraju organizowanej przez Departament Stanu USA (IVLP):