• Okręg I - Pozycja 8

    Kandydat do rady
    Miasta Suwałki

    Kamil Sokołowski

    Okręg I

    Pozycja 8

Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku kierunek Bezpieczeństwo Narodowe oraz PWSZ o kierunku przygotowanie pedagogiczne.

Od wielu lat związany jestem ze sportem, w czasie studiów zdobyłem tytuł najwszechstronniejszego sportowca (reprezentowałem szkołę w lekkiej atletyce, piłce nożnej, ergometrze wioślarskim). Ukończyłem 3 maratony oraz około 17 półmaratonów oraz kilkanaście biegów ulicznych min. Reso Suwałki 10,5. Za młodzieńczych czasów trenowałem piłkę nożną w Wigrach a w czasach liceum uczęszczałem na treningi Rospudy Filipów oraz Pomorzanki Sejny.

Od 13 lat jestem harcerzem, od 12 lat w ZHP. Byłem twórcą drużyny wędrowniczej oraz współtwórcą największego szczepu działającego w Suwałkach. Od 2015 jestem Komendantem Hufca ZHP Suwałki od tego czasu wspólnie z komendą wprowadzałem wiele zmian oraz otworzyłem hufiec na inne organizacje.

Od 2017 roku jestem członkiem komisji rewizyjnej Federacji „Razem w Suwałkach”.

Przez swoją długa pracę harcerską byłem organizatorem wielu imprez i wydarzeń min. turnieje sportowe oraz gry terenowe.  W swoje pracy harcerskiej stawiam na pamięć o naszych harcerzach przodkach, służbę i prace nad sobą.

Od kilku lat jestem zasłużonym dawcą krwi oraz zapisanym dawcą szpiku.

Prywatnie jestem mężem swojej kochanej żony Żanety, mam trzy przygarnięte z ulicy psy, pracuję jako sprzedawca w rodzinnej hurtowni kwiatów. W wolnym czasie lubię spędzać czas z rodziną i znajomymi zwłaszcza na różnych wyjazdach. Jestem miłośnikiem wędrówek, zwłaszcza wędrówek po Suwalskim Parku Krajobrazowym oraz w Tatrach. 

Moim największym harcerskim marzeniem jest stworzenie w Suwałkach Domu Harcerza, w którym nasi harcerze mogliby spotykać się na zbiórkach oraz moglibyśmy stworzyć izbę pamięci całego naszego dorobku. Prywatnie chciałbym być ojcem przynajmniej trójki dzieci oraz mieć stadko psów.